

ZÁSILKOVNA - 65 KČ
- Zdarma od 1 000 Kč
- Tisíce výdejních míst po celé ČR
KURÝR GLS - 90 KČ
- Zdarma od 2 000 Kč
- Doručení na adresu
- Možnost uložení v Parcel Shopu
LEPIDLO ZDARMA
- Ke každé objednáce tapet
- Německá kvalita Pufas
- Lepidlo v hodnotě 70 Kč
- Lze použít i jako penetraci
TISK TAPET NA MÍRU
- Ceny od 300 Kč / m2
- Možnost laminace
- Vlastní motivy / rozměry
- Dodání 3-12 dní (individuální)
VZOREČKY TAPET ZDARMA
- Stovky vzorků skladem
- Doručení 3-7 dní
- Žádejte přes formulář
BEZPEČNÝ NÁKUP
- Jsme na trhu od roku 2010
- Tisíce spokojených zákazníků
- Zabezpečený e-shop
OBLÍBENÉ TAPETY NA ZEĎ
Oblíbené tapety Frozen, Mickey Mouse, Spiderman nebo komiksové tapety čekají v této kolekci Kids Home 6.
- Úvod
- INFO K TAPETÁM
- Návody na lepení
LEPENÍ VLIESOVÝCH TAPET
Norma DIN EN 234 stanovuje, že vliesové tapety na zeď jsou vyrobeny z buničitých a syntetických vláken, s vrchní tvarovanou strukturou, bez použití skelného vlákna (70 % viskóza, 30 % celulóza).
Vliesové tapety - použití:
Vliesové tapety na zeď jsou vhodné pro veškeré podklady, stěny, zdi, stropy atd., opatřené všemi druhy vnitřních omítek, sádrokartonem, na betonové panely, podkladové tapety, dřevotřískové desky apod. Zvláště jsou vhodné na stěny s trhlinami v podkladu, stabilizují tlak na citlivé podklady (desky z měkkých vláken apod.). Dělí se na hotové s vrchní vinylovou omyvatelnou vrstvou a na přetíratelné GO-PRO. Povrch tapety na zeď GO-PRO je možné přetírat disperzními, akrylovými i latexovými barvami. Výhodou vliesové tapety z vláknité buničiny je dokonalá prodyšnost.
Podklad:
Stěny místnosti pečlivě očistěte a upravte nerovnosti, např. vyrovnávací hmotou. Staré tapety a vodou rozpustnou malbu odstraňte. Pokud je podklad suchý a pevný, můžete přistoupit k lepení. Čerstvou omítku, stěrku, sádrokartony a veškeré savé podklady raději opatřete penetrací. Penetraci podkladu můžete provést lepidlem na lepení tapet, a to podle přiloženého návodu. Vlhké podklady nejsou vhodné (kontrola vlhkosti: Na stěnu připevněte lepicí páskou igelitovou fólii na dobu 24 hod. – nesmí se orosit). Rovněž pokud je podklad výrazně barevně odlišný nebo vzorovaný, je lépe jej natřít penetrací v odstínu tapety. Pokud budete tapetu přetírat, podklad může být barevně odlišný.
Lepidlo:
Na lepení je nutné použít speciální lepidlo na těžké vliesové tapety třídy extra nebo speciál.
Náčiní:
Tužka, metr, špachtle, nůžky, olovnice, speciální nůž, úzký váleček, pryžový váleček, tapetovací kartáč, štětka pro nanesení lepidla, pracovní stůl. Správně zvolené náčiní značně ulehčuje práci při lepení vliesové tapety na zeď.
Lepení:
délka pásu vliesové tapety na zeď = výška místnosti + 0,05 m přídavek nahoře a dole na prořez. V případě, že jsou vliesové tapety se vzorem, přikládá se role tak, aby vždy navazoval začátek vzoru. Vrch vliesové tapety si raději označte tužkou, aby nedošlo při lepení k převrácení pásu tapety.
První pás lepíme od okna směrem ke dveřím. Předem si pomocí olovnice vyznačte svislou linii. Vliesové tapety na zeď lepte těsně vedle sebe, jen v rozích a na problémových místech je můžete přelepit přes sebe. Při lepení přes zásuvky a vypínače vypněte el. proud, při vlastním lepení odšroubujte kryt, nalepte tapetu a pak vyřízněte. Při lepení okenních výklenků nechte tapetu přečnívat a potom ji přesně odřízněte. U radiátorů stačí tapetu 10-15 cm založit. Stropy raději lepte ve dvojici. Lepidlo nanášejte na stěnu nebo na tapetovaný podklad roztíracím válečkem. Suché pásy nařezané vliesové tapety sviňte lícem dovnitř, vzniklou roličku přiložte na lepidlem natřenou stěnu, tapetu odvíjejte a přitlačujte na stěnu gumovým válečkem. Okraje tapet, které přesahují v dolní části, odřízněte nožem pomocí pravítka. Zbytky lepidla odstraňte pokud možno ihned pomocí čistého hadříku. Pokud chcete individuálně a zvlášť upravit stěnu bordurou, na vyschlou tapetu si pomocí tužky a pravítka označte místo, kde ji chcete nalepit. Pomocí speciálního nože a pravítka nařežte a potom ji odstraňte. Borduru vlepte do vyříznutého místa. V případě nutnosti je možné nalepit borduru přímo na tapetu disperzním lepidlem, u tapet typu GO-PRO to nedoporučujeme.
Značky:
Důležité je provést kontrolu šarží na etiketě vliesové tapety. Jinou šarži můžete použít jenom na jinou stěnu. U tapet druhu GO-PRO (přetíratelné) šarže není rozhodující.
Zásady při práci s tapetami:
Tapetujte vždy tapetami jedné výrobní série. Vzor vliesové tapety musí navazovat nejen na výšku, ale i na šířku. Pokud je to možné, používejte značkové lepidlo Pufas.
LEPENÍ PAPÍROVÝCH TAPET
Papírové tapety jsou vhodné do všech interiérů, nehodí se však do vlhkého prostředí a ani na stěny, které hodně praskají (kontrola vlhkosti: na stěnu připevníte lepicí páskou igelitovou fólii na dobu 24 hod, nesmí se orosit).
Podklad
Stěny místnosti důkladně očistěte a vyrovnejte nerovnosti, např. stěrkou. Staré tapety a vodou rozpustnou malbu odstraňte, nejlépe vodou nebo odstraňovačem tapet, nebo lepidlem na tapety rozpuštěném ve vodě (cca 1 krabička na 8-10 l). Jiné přípravky nedoporučujeme, jinak se mohou vsáknout do nového povrchu (žluté fleky). Když je podklad suchý a pevný, můžete přistoupit k lepení. Na čerstvou omítku nebo stěrku raději radši naneste penetrační nátěr. Penetraci podkladu můžete provést i lepidlem na lepení tapet, a to podle návodu na lepidle.
Lepidlo
Pro kvalitní zpracování je rozhodující správně zvolené lepidlo. Pokud jsou tapety dvojvrstvé (tzv. duplex) nebo je lepíte na nesavý podklad, je lepší použít hustší lepidlo a nanášet tenkou vrstvu než naopak. Natírejte tapetu i stěnu. Tapetu natřete a rubovou stranou přeložte na sebe, aby se lepidlo vsáklo rovnoměrně do celé tapety. Pozor! Čas na nasáknutí papírových tapet je 1-2 min! Pokud bude čas nasakování delší než doporučený, tapeta se natáhne.
Náčiní: tužka, metr, špachtle, nůžky, olovnice, speciální nůž, úzký váleček, pryžový váleček, tapetovací kartáč, štětka pro nanesení lepidla, pracovní stůl. Správně zvolené náčiní ulehčuje práci.
Lepení
a) jak nařezat tapetu: délka pásu = výška místnosti + 5 cm přídavek nahoře a dole na zarovnání. V případě, že jsou tapety se vzorem (je nutný prostřih), přikládá se role tak, aby vždy navazoval začátek vzoru. Vrch tapety si raději označte tužkou (znakem ), aby při lepení nedošlo k převrácení pásu tapety, pokud tak ovšem není uvedeno na etiketě. Nedoporučujeme, abyste si tapety dopředu nastříhali na celou místnost, jelikož v případě reklamace není možné reklamovat již nastříhané role.
b) vlastní lepení:
První pás lepte od okna směrem ke dveřím. Nejdříve si pomocí olovnice vyznačte svislou linii. Tapety lepte těsně vedle sebe, jen v rozích a na problémových místech můžete tapety přelepit přes sebe. Přiložte první pruh na stěnu a přitlačte ho rukama ke stěně. Aby nezůstávali vzduchové bubliny, vyhlaďte tapety směrem od středu ke krajům. Okraje tapet, které přesahují v dolní části, odřežte ořezávačem pomocí pravítka. Zbytky lepidla odstraňte pokud možno ihned čistým hadříkem. Při lepení přes zásuvky a vypínače vypněte elektrický proud, při samotném lepení odšroubujte kryt, nalepte tapetu a potom vyřežte otvor. Při lepení okenních výklenků nechejte tapetu přečnívat a po zaschnutí ji přesně odřežte. Za radiátory stačí tapetu 10-15 cm založit.
Stropy raději lepte ve dvojici. Pokud chcete individuálně a zvlášť upravit stěnu bordurou, na vyschnutou tapetu si pomocí tužky a pravítka označte místo. Pomocí ořezávače a pravítka nařežte tapetu a potom ji odstraňte. Borduru vlepte do vyřezaného místa. V případě nutnosti je možné nalepit borduru přímo na tapetu lepidlem Wandbelags (Pufas). Nelepte tapety při otevřeném okně, dveřích, nevypínejte topení – pokud voda brzy vyschne, dělají se na tapetě boule.
LEPENÍ VINYLOVÝCH TAPET
Použití:
Vinylové tapety jsou vhodné do všech typů interiérů (zdi, sádrokartony, umakart, různé omyvatelné nátěry). V závislosti na množství a kvalitě vrchní vinylové vrstvy je možno tapety použít pro různé účely. Koupelnové tapety s označením (3 vlnovky nebo 3 vlnovky a kartáč) je možné použít do vlhkého prostředí, např. do koupelny a WC. Tyto tapety mají velmi dobrou překrývací schopnost při použití na křivé a popraskané stěny.
Podklad:
Stěny místnosti pečlivě očistěte a upravte nerovnosti, např. vyrovnávací hmotou. Staré tapety a vodou rozpustnou malbu odstraňte. Umakartová jádra a různé nátěry zdrsněte a dobře odmastěte. Pokud je podklad suchý a pevný (kontrola vlhkosti: na stěnu připevněte lepicí páskou igelitovou fólii na dobu 24 hod. - nesmí se orosit), můžete přistoupit k lepení. Na mokré stěny tapety nelepte, pod tapetou se může vytvořit plíseň. V klasických panelákových koupelnách zvýšíte životnost tapety profesionálním nalepením. Na čerstvou omítku nebo stěrku naneste penetrační nátěr. Penetraci podkladu můžete provést také lepidlem na lepení tapet, a to podle přiloženého návodu.
POSTUP LEPENÍ JE STEJNÝ JAKO U PAPÍROVÝCH TAPET
Zásady při práci s tapetami
Tapetujte vždy tapetami z jedné výrobní série. Vzor tapety musí navazovat nejen na výšku, ale i na šířku. Pokud je to možné, používejte vždy značkové lepidlo Pufas. V místnosti nevětrejte, mohou se vytvořit bubliny.
LEPENÍ BAMBUSOVÝCH OBKLADŮ
Stěna musí být suchá, hladká, čistá a zbavená veškerých nečistot.
Postup:
Obklad necháme rozložený na rovném povrchu než si připravíme lepidlo. Lepidlo nanášíme tapetářským válečkem či štětkou na stěnu i na textilii obkladu a necháme zavadnout. Rohož přilepíme. Zbytky lepidla ihned odstraníme hadříkem. Zakončovací lištu můžeme taktéž přilepit lepidlem, nebo upevnit mechanicky. Na lepení lze použít disperzní kontaktní lepidlo pro textilní obložení a korek nebo kontaktní lepidlo chemoprénové. Zakončovací lištu můžeme taktéž přilepit lepidlem nebo upevnit mechanicky. Na lepení lze použít disperzní kontaktní lepidlo pro textilní obložení.
Údržba:
Vysavačem odstraníme prach, otíráme suchým hadříkem. Bambusový obklad je vyroben ze 100 % přírodního materiálu. Přírodní materiál povoluje barevné rozdíly. Obklad je 2krát lakovaný.